Sbobet.com

Live Score

Brazil - Serie A
02:00FT America MG1:0Botafogo RJ
16:00FT Atletico PR3:0Ponte Preta
16:00FT Figueirense3:1Santa Cruz
21:005' Vitoria0:0Sao Paulo
21:003' Flamengo0:0Cruzeiro
21:004' Corinthians0:0Fluminense
21:005' Gremio0:0Chapecoense AF
23:30 Atletico MG-:-Internacional
England - Premier League
17:00FT West Ham United0:3Southampton
France - Ligue 1
15:00FT Saint-Etienne3:1Lille
17:00FT Nancy0:1Nice
20:4517' Marseille0:1Nantes
Germany - 1. Bundesliga
15:30FT Hoffenheim2:1Schalke 04
17:45FT FC Cologne1:1RasenBallsport Leipzig
Italy - Serie A
12:30FT Torino3:1Roma
15:00FT Genoa1:1Pescara
15:00FT Inter1:1Bologna
15:00FT Lazio2:0Empoli
15:00FT Sassuolo1:0Udinese
20:4519' Fiorentina0:0AC Milan
Netherlands - Eredivisie
12:30FT NEC Nijmegen0:0Willem II
14:30FT FC Twente2:1Vitesse
14:30FT FC Utrecht2:0Sparta Rotterdam
16:45FT Feyenoord5:0Roda JC Kerkrade
Portugal - Primeira Liga
17:00FT Maritimo2:0Tondela
19:00FT Pacos de Ferreira2:1Rio Ave
21:15 Moreirense-:-Vitoria de Guimaraes
Russia - Premier League
11:00FT Gazovik Orenburg0:1Ural
13:30FT Arsenal Tula0:0Terek Grozny
16:00FT Spartak Moscow0:1FC Ufa
18:30FT Anzhi Makhachkala2:2Zenit St. Petersburg
Spain - Primera Division
12:00FT Leganes1:2Valencia
16:15FT Atletico Madrid1:0Deportivo La Coruna
18:30FT Villarreal3:1Osasuna
20:4518' Espanyol0:0Celta Vigo
Argentina - Primera Division
01:00FT Independiente1:1Tigre
01:15FT Huracan0:0Sarmiento
19:1590' Estudiantes3:0Temperley
20:0046' Union0:0Belgrano
20:4519' Talleres0:0Banfield
21:003' Patronato de Parana0:0San Lorenzo
23:00 Lanus-:-Aldosivi
23:00 Boca Juniors-:-Quilmes
Austria - Bundesliga
16:30FT Altach0:0Salzburg
Belgium - Pro League
14:30FT Standard Liege3:0Eupen
18:00FT Kortrijk4:1Genk
20:0048' Anderlecht0:0Westerlo
Bulgaria - First Professional League 1st Stage
18:00FT PFC CSKA-Sofia4:0Beroe
20:15HT Cherno More Varna0:0Slavia Sofia
Croatia - 1. Division
17:00FT Osijek1:1NK Istra 1961
19:00FT Rijeka2:0RNK Split
Czech Republic - 1. Division
15:30FT Sparta Prague0:2Slavia Prague
Denmark - Superligaen
12:00FT Viborg0:1Lyngby
14:00FT Randers FC0:4SoenderjyskE
16:00FT Broendby IF3:0OB
18:00FT FC Midtjylland5:2AC Horsens
20:0048' FC Nordsjaelland2:0Esbjerg fB
Finland - Veikkausliiga
17:30FT Ilves2:0PS Kemi
17:30FT RoPS1:1IFK Mariehamn
Germany - 2. Bundesliga
13:30FT Arminia Bielefeld1:3Nuernberg
13:30FT 1860 Muenchen0:2Hannover 96
13:30FT Dynamo Dresden2:2Wuerzburger Kickers
Greece - Super League
15:00FT PAOK Thessaloniki FC0:0Xanthi
17:15FT Levadiakos2:1AOK Kerkyra
17:20FT Atromitos1:0Asteras Tripolis
19:3078' AE Larissa0:0Olympiacos
Israel - Ligat HaAl
19:00FT Bnei Yehuda Tel Aviv0:3Hapoel Beer Sheva
20:0048' Maccabi Tel Aviv1:0Hapoel Tel Aviv
Italy - Serie B
17:35FT Hellas Verona2:0Frosinone
Mexico - Liga MX Apertura
00:05FT Jaguares Chiapas2:2Necaxa
02:00FT Tigres0:0Cruz Azul
02:00FT Monarcas Morelia2:3Puebla
02:00FT Atlas3:1Monterrey
02:06FT Pachuca2:0Queretaro FC
04:00FT CF America2:1Pumas
19:00FT Toluca1:1Leon
Norway - Tippeligaen
15:30FT Lillestroem1:2Sogndal
18:00FT Start1:0FK Haugesund
18:00FT Stroemsgodset1:1Odds Ballklubb
18:00FT Vaalerenga0:1Aalesund
20:0048' Brann1:0Tromsoe
Poland - Ekstraklasa
15:30FT Korona Kielce1:2Jagiellonia Bialystok
18:00FT Lech Poznan0:0Arka Gdynia
Romania - Liga I
17:00FT ACS Poli Timisoara0:1Tirgu Mures
19:3077' FC Voluntari2:2Steaua Bucuresti
Scotland - Premiership
14:00FT Aberdeen2:1Rangers
16:00FT Hamilton Academical1:1St.Johnstone
Slovenia - Prva Liga
15:00FT Aluminij0:0Koper
16:55FT Rudar Velenje1:1Maribor
Spain - Segunda Division
12:00FT Cadiz0:2Real Oviedo
16:00FT Mirandes3:2Tenerife
18:00FT Mallorca0:0UCAM Murcia
18:00FT Getafe0:2Girona
18:00FT Numancia2:1Zaragoza
20:0049' Reus1:0Rayo Vallecano
Sweden - Allsvenskan
15:00FT Elfsborg2:2AIK
17:30FT Malmoe FF2:0Helsingborg
Switzerland - Super League
13:45FT Grasshopper2:1FC Vaduz
13:45FT Thun2:2Lugano
16:00FT Sion0:0Young Boys
Turkey - Super Lig
12:30FT Kayserispor2:1Rizespor
15:00FT Bursaspor1:0Kasimpasa
18:00FT Fenerbahce2:1Gaziantepspor
18:00FT Genclerbirligi2:0Karabukspor
Ukraine - Premier League
16:00FT Zirka0:0Stal Kamianske
18:30FT Chernomorets Odessa0:0Dnipro
18:30FT FC Olexandria3:2Karpaty
USA - Major League Soccer
01:10FT Vancouver Whitecaps3:3Colorado Rapids
01:10FT New York Red Bulls1:0Montreal Impact
01:10FT DC United4:1Orlando City
03:05FT Houston Dynamo3:1Portland Timbers
03:40FT Real Salt Lake0:0FC Dallas
04:40FT San Jose Earthquakes1:2Sporting Kansas City
22:00 LA Galaxy-:-Seattle Sounders FC
USA - USL
01:05FT Wilmington Hammerheads2:0Richmond Kickers
01:05FT Pittsburgh Riverhounds0:1FC Cincinnati
01:10FT OKC Energy FC2:2Saint Louis FC
01:30FT Louisville City FC1:1Charlotte Independence
01:30FT Charleston Battery1:2New York Red Bulls II
02:00FT Swope Park Rangers2:0Seattle Sounders FC II
02:35FT Tulsa Roughnecks FC0:4Sacramento Republic FC
02:40FT Rio Grande Valley FC3:0San Antonio FC
04:05FT Portland Timbers II3:2Arizona United SC
04:10FT Orange County Blues FC4:0Colorado Springs Switchbacks FC
04:35FT LA Galaxy II3:1Real Monarchs SLC
21:00 Bethlehem Steel FC-:-Orlando City B
Belgium - 2. Division 1st Stage
12:35FT Cercle Brugge2:4Oud-Heverlee
16:00FT Lommel0:3Lierse
20:00HT Tubize1:1Antwerp
Iceland - Urvalsdeild
16:00FT IA Akranes1:0Breidablik
16:00FT Vikingur Reykjavik1:0FH Hafnarfjordur
16:00FT Vikingur Olafsvik0:1KR Reykjavik
16:00FT Fylkir2:2Throttur Reykjavík
16:00FT IBV Vestmannaeyjar4:0Valur
16:00FT Fjolnir0:1Stjarnan
Italy - Lega Pro Grp A
14:30FT Cremonese1:2Piacenza
14:30FT Olbia1:0Livorno
14:30FT Prato1:2Robur Siena
14:30FT Racing Roma2:0Lupa Roma
14:30FT Viterbese3:0Renate
18:30FT Alessandria2:0Como
18:30FT Lucchese2:2Arezzo
18:30FT Pistoiese3:0Carrarese
18:30FT Pro Piacenza1:0Pontedera
18:30FT Tuttocuoio0:1Giana Erminio
Italy - Lega Pro Grp C
14:30FT Siracusa Calcio0:2Lecce
14:30FT Virtus Francavilla1:4Matera
16:30FT Catanzaro0:1Messina
16:30FT Paganese0:2Monopoli
16:30FT Reggina0:0Cosenza
16:30FT Vibonese0:1Casertana
20:3034' Catania0:0Akragas
20:3033' Fidelis Andria0:0Melfi
20:3030' Foggia0:0Taranto
20:3033' Fondi2:0Juve Stabia
Japan - J. League 2nd stage
07:00FT Vegalta Sendai1:2Nagoya Grampus Eight
07:00FT Avispa Fukuoka1:4Vissel Kobe
08:00FT Urawa Red Diamonds3:0Sanfrecce Hiroshima
08:00FT Jubilo Iwata0:0Shonan Bellmare
09:05FT Gamba Osaka3:3FC Tokyo
09:35FT Albirex Niigata0:2Kashima Antlers
10:05FT Omiya Ardija1:1Sagan Tosu
12:05FT Kashiwa Reysol1:0Ventforet Kofu
12:05FT Kawasaki Frontale3:2Yokohama F.Marinos
Norway - 1. Divisjon
15:00FT Stroemmen2:1Ull/Kisa
15:30FT Kristiansund BK0:2Mjoendalen
18:00FT Sandnes3:0Raufoss
18:00FT Hoedd0:2Jerv
18:00FT Bryne3:1Aasane
18:00FT Ranheim2:0KFUM
18:00FT Kongsvinger1:2Levanger
Serbia - Super Liga
16:05FT Vozdovac2:0Novi Pazar
17:00FT FK Metalac0:1Partizan Beograd
19:00FT Napredak1:0FK Spartak Subotica
19:00FT Borac Cacak1:1Javor
19:00FT FK Crvena Zvezda4:1Vojvodina
19:00FT Mladost Lucani1:0Backa Backa Palanka
19:00FT Radnicki Nis1:0FK Radnik Surdulica
Spain - Segunda B Group I
12:00FT Osasuna B3:1Guijuelo
12:00FT Valladolid B0:0U. Mutilvera
17:00FT Racing de Ferrol2:1Celta Vigo B
17:00FT Pontevedra2:0Izarra
17:30FT Tudelano1:0Caudal Deportivo
17:45FT CD Lealtad0:1Racing Santander
18:00FT Ponferradina3:2Arandina CF
18:00FT Leonesa2:0CD Boiro
18:00FT Burgos CF0:1CD Palencia Balompie
Spain - Segunda B Group II
11:30FT Rayo Majadahonda3:0Mensajero
12:00FT Fuenlabrada1:1Real Madrid Castilla
12:15FT SD Amorebieta0:1Albacete
17:00FT Athletic Bilbao B1:1Arenas Getxo
18:00FT SD Gernika2:2Real Union
18:00FT Toledo0:0Navalcarnero
18:00FT Socuellamos2:3San Sebastian de los Reyes
18:00FT Barakaldo1:1Sestao
Spain - Segunda B Group III
12:00FT AE Prat0:0Atletico Levante UD
12:00FT Ebro2:1Lleida Esportiu
12:00FT Villarreal B0:1Valencia B
12:00FT Mallorca B2:3Barcelona B
18:00FT Hercules5:0Eldense
18:00FT Alcoyano2:0Llagostera
Spain - Segunda B Group IV
11:30FT Recreativo Huelva0:0Futbol Club Jumilla
11:30FT La Hoya Lorca CF1:3San Fernando CD
12:00FT Cordoba B0:0Extremadura
17:00FT La Roda0:1Marbella FC
18:00FT Linense3:1Real Murcia
18:00FT Linares Deportivo2:1Villanovense
18:00FT CD El Ejido 20120:0Real Jaen
18:00FT Merida0:1Cartagena
19:00FT Atletico Mancha Real4:0Atletico Sanluqueno CF
Sweden - Superettan
15:00FT GAIS0:3Ljungskile
17:00FT Halmstads BK2:2Assyriska FF
Turkey - 1. Lig
16:00FT Umraniyespor2:2Eskisehirspor
16:00FT Boluspor2:1Samsunspor
16:00FT Denizlispor2:2Mersin
18:00FT Elazigspor2:0Giresunspor
18:00FT Sanliurfaspor1:0Bandirmaspor
18:00FT Balikesirspor4:2Adana Demirspor
Wales - Premier Division
16:00FT Connah's Quay2:0Rhyl
16:00FT TNS2:1Carmarthen
16:00FT Llandudno FC0:0Cefn Druids AFC
Argentina - Primera B Nacional
18:30Pst Los Andes-:-All Boys
20:00Pst Juventud Unida Gualeguaychu-:-Ferro Carril Oeste
20:05Pst Nueva Chicago-:-Brown de Adrogue
20:30Pst Santamarina-:-Central Cordoba de Santiago
20:30Pst Flandria-:-Almagro
21:00Pst Independiente Rivadavia-:-Boca Unidos
22:00Pst San Martin de Tucuman-:-Sportivo Estudiantes
22:00Pst Instituto-:-Villa Dalmine
Argentina - Federal A Zona B
20:3034' Club Rivadavia0:1Ferro Carril Oeste General Pico
21:003' General Belgrano0:0Agropecuario
Argentina - Federal A Zona C
21:15 Gutierrez SC-:-Gimnasia Mendoza
Argentina - Federal A Zona D
22:00 Sportivo Belgrano-:-San Lorenzo de Alem
Argentina - Federal A Zona F
02:00FT Guarani Antonio Franco1:2CA Chaco For Ever
21:002' Sol de America Formosa0:0Sportivo Patria
Argentina - Federal A Zona G
22:00 Sportivo Las Parejas-:-Union de Sunchales
Argentina - Federal A Zona А
21:003' Deportivo Madryn0:0Deportivo Roca
21:05 Villa Mitre-:-Independiente de Neuquen
Argentina - Federal A Zona Е
21:051' Deportivo San Jorge Tucuman0:0Concepcion FC
22:00 Altos Hornos Zapla-:-Juventud Antoniana
Argentina - Primera B Metropolitana
01:10FT CA Defensores de Belgrano0:0Club Atletico Platense
16:05FT Almirante Brown2:1San Telmo
Azerbaijan - Premier League
13:30FT FC Kapaz1:1Qarabag FK
16:00FT Zira0:2FK Qabala
Belarus - Premier League
13:00FT FK Slutsk0:1Granit Mikashevichi
14:00FT Isloch0:0Neman Grodno
15:00FT Dinamo Minsk2:0Krumkachy Minsk
16:00FT Torpedo Zhodino0:0FC Minsk
16:30FT BATE Borisov4:1Naftan Novopolotsk
17:00FT Shakhtyor Soligorsk1:0FK Vitebsk
Bolivia - Primera Division - Apertura
21:006' Guabira0:0Real Potosi
21:00 San Jose-:-Jorge Wilstermann
23:15 Nacional Potosi-:-Sport Boys Warnes
Bosnia-Herzegovina - Premier League
19:00FT Siroki Brijeg2:2FK Sarajevo
19:00FT Zeljeznicar2:1Metalleghe BSI
Chile - Primera Division Apertura
01:30FT Universidad de Concepcion1:2Antofagasta
17:05FT San Luis2:0Universidad Catolica
20:3034' O'Higgins0:0Audax Italiano
23:00 Universidad de Chile-:-Palestino
China - Super League
09:30FT Guangzhou R&F F.C.2:0Henan Jianye
13:35FT Shijiazhuang Ever Bright3:2Changchun Yatai
13:35FT Hangzhou Greentown3:0Jiangsu Suning FC
13:35FT Tianjin Teda1:3Shanghai Shenhua
13:35FT Beijing Guoan1:2Shandong Luneng
Colombia - Primera A Clausura
00:00FT Atletico Nacional1:1Cortulua
00:30FT Atletico Huila1:2Tolima
02:45FT Once Caldas2:0Envigado
22:15 CD Jaguares-:-Patriotas
Costa Rica - Primera Torneo de Invierno
04:00FT Deportiva Carmelita4:3Deportivo Saprissa
04:00FT Club Sport Herediano7:0Santos de Guapiles
19:00FT Universidad de Costa Rica1:2Limon
19:10FT C.S. Cartagines3:0Deportiva San Carlos
21:15 Belen-:-Municipal Perez Zeledon
Cyprus - 1. Division
17:00FT AEK Larnaca4:1Anorthosis
18:00FT Aris Limassol0:3APOEL Nicosia
19:00FT Anagennisi Deryneia0:1Doxa Katokopia
Czech Republic - FNL
16:30FT Vitkovice0:1Sokolov
16:30FT FK Varnsdorf0:3Sigma Olomouc
Denmark - 1. Division
13:45FT AB1:3Vendsyssel FF
13:45FT FC Helsingoer1:1Skive
13:45FT Hobro0:0HB Koege
13:45FT Naestved0:1Fremad Amager
13:45FT FC Roskilde2:0Fredericia
Denmark - 2. Division Grp. 1
13:00FT Holbaek1:2Broenshoej
Denmark - 2. Division Grp. 2
13:00FT Greve0:0Naesby
Ecuador - Serie A - Clausura
18:15FT El Nacional5:2Delfin
18:30FT Deportivo Cuenca0:1Barcelona SC
19:00FT Aucas1:0LDU de Quito
20:15HT Mushuc Runa0:1Universidad Catolica
23:00 Emelec-:-Independiente del Valle
23:00 River Plate-:-Fuerza Amarilla SC
El Salvador - Primera Division - Apertura
02:35FT CD Sonsonate1:2CD FAS
03:05FT Isidro Metapan3:2Santa Tecla FC
23:00 Municipal Limeno-:-CD Chalatenango
23:15 Alianza FC-:-Firpo
Macedonia - Prva Liga
15:30 Makedonija GjP-:-Pobeda
15:30FT FK Bregalnica Stip1:0Shkupi Skopje
15:30FT Renova0:0FK Vardar Skopje
15:30FT Pelister0:0FK Sileks
15:40FT Makedonija GjP1:1Pobeda
Finland - Ykkonen
15:05FT EIF2:0GrIFK Grankulla
15:05FT KPV0:3FF Jaro
17:30FT FC KTP3:3TPS
17:30FT Haka1:1AC Oulu
17:30FT FC Jazz1:2Jyvaskyla JK
Finland - Kakkonen - Lohko A
13:00 FCV-:-MPS/Atletico Malmi
Georgia - Umaglesi Liga - Red Group
14:30FT Samtredia1:0FC Zugdidi
14:30FT Kolkheti-1913 Poti0:1Dila Gori
Georgia - Umaglesi Liga - White Group
14:00FT FC Shukura Kobuleti0:1Lokomotivi Tbilisi
14:30FT FC Tskhinvali1:2Chikhura
15:10FT Dinamo Tbilisi0:0Torpedo Kutaisi
Germany - 3. Liga
14:00FT RW Erfurt0:1Duisburg
14:00FT Wehen0:3Magdeburg
14:00FT Hansa Rostock5:0FSV Zwickau
Germany - Regionalliga North
14:00FT ETSV Weiche Flensburg1:1Lupo-Martini Wolfsburg
14:00FT St.Pauli II2:1Oldenburg
15:00FT SV Drochtersen/Assel2:0FC Hansa Lueneburg
15:05FT FC Germania Egestorf-Langreder3:2Hamburger SV II
15:05FT VfV Hildesheim0:0SV Eichede
Germany - Regionalliga Northeast
13:00FT Berliner AK 073:2FSV Union Fuerstenwalde
14:05FT Energie Cottbus1:0Budissa Bautzen
Germany - Regionalliga Southwest
14:00FT Homburg2:0Ulm
Germany - Regionalliga West
14:00FT Alemannia Aachen1:0RW Essen
Greece - Football League
15:00Pst Apollon Smirnis-:-Kallithea
15:00Pst AE Sparti-:-Panthrakikos Komotini
15:00Pst Panegialios-:-Chania
15:00Pst Anagennisi Karditsas-:-Aris Thessaloniki FC
15:00Pst Agrotikos-:-Trikala
15:00Pst Aiginiakos FC-:-Lamia
15:00Pst Panserraikos FC-:-Panelefsiniakos
15:00Pst Kissamikos FC-:-OFI Crete
15:00Pst Acharnaikos FC-:-AEL Kalloni FC
Greece - Gamma Ethniki Group 4
15:30 Diagoras Rodos-:-Thyella Diastavroseos
Guatemala - Liga Nacional Apertura
00:00FT CSD Comunicaciones2:0Coban Imperial
02:00FT Club Xelaju1:2CSD Municipal
04:00FT Deportivo Petapa1:1Deportivo Malacateco
04:00FT Deportivo Marquense3:2CD Suchitepequez
20:3031' Carcha0:1Deportivo Mictlan
Honduras - Liga Nacional - Apertura
03:05FT Social Sol1:2CD Olimpia
03:05FT CD Vida0:1CD Real Sociedad
03:10FT Real Espana2:2Juticalpa
23:00 Platense FC-:-CD Marathon
23:00 CD Motagua-:-Honduras Progreso
Japan - J. League 2
06:05FT Kamatamare Sanuki1:0Yokohama FC
07:00FT Matsumoto Yamaga1:0Shimizu S-Pulse
07:00FT Fagiano Okayama FC0:0V-Varen Nagasaki
09:00FT Zweigen Kanazawa3:1Thespakusatsu Gunma
09:05FT Tokyo Verdy1:1JEF United Chiba
09:05FT Roasso Kumamoto0:0Montedio Yamagata
10:00FT Kyoto Sanga FC0:0Giravanz Kitakyushu
11:05FT Renofa Yamaguchi2:3FC Gifu
12:05FT Tokushima Vortis0:1Cerezo Osaka
12:05FT Ehime FC1:1Mito Hollyhock
Kazakhstan - Premier League Championship Group
12:00FT Ordabasy Shymkent0:1FC Astana
12:00FT Okzhetpes Kokshetau1:4Irtysh Pavlodar
16:00FT Aktobe0:1Kairat Almaty
Kazakhstan - Premier League Relegation Group
12:00FT Atyrau1:0Taraz
Kenya - Premier League
13:00FT Mathare United0:0Posta Rangers
14:00FT Thika United1:1SoNy Sugar
15:15FT Sofapaka0:0Gor Mahia
Latvia - Virsliga
13:00FT FK Jelgava1:0Riga FC
Luxembourg - National Division
16:05FT US Mondorf les Bains2:0FC Progres Niedercorn
16:05FT US Rumelange1:1FC Jeunesse Canach
16:05FT Racing FC Union Luxembourg2:1RM Hamm Benfica
16:05FT F91 Dudelange3:0FC Victoria Rosport
18:00FT CS Fola Esch2:2AS Jeunesse Esch
18:30FT UN Kaerjeng 970:2Una Strassen
Moldova - National Division
15:00FT FC Sheriff2:0Speranta
15:00FT CS Petrocub0:1FC Academia Chisinau
15:00FT FC Zaria0:2FC Milsami Orhei
15:00FT Dinamo-Auto0:3Dacia Chisinau
15:00FT CF Ungheni1:1Zimbru
Montenegro - 1. CFL
16:05FT Sutjeska1:1Buducnost Podgorica
Morocco - Botola Pro
18:00FT Olympic Club de Safi1:2Difaa El Jadida
18:00FT Chabab Atlas Khenifra1:1Raja Casablanca
20:15HT KACM0:0Chabab Rif Al Hoceima
Paraguay - Division Profesional - Clausura
01:10FT Deportivo Capiata0:1Nacional
23:00 Olimpia-:-Luqueno
Peru - Primera División - Liguillas - Grp. A
00:50FT Universidad Cesar Vallejo2:0Real Garcilaso
18:05FT Union Comercio1:2Deportivo Municipal
20:10HT FBC Melgar0:0Defensor La Bocana
22:30 Sporting Cristal-:-Juan Aurich
Peru - Primera División - Liguillas - Grp. B
03:00FT Alianza Lima0:0Alianza Atletico
Poland - 1. Division
18:00FT GKS Katowice1:0Stal Mielec
18:05FT Bytovia Bytow2:0MKS Kluczbork
Russia - PFL Zone Center
13:00FT Saturn Ramenskoye1:1Kaluga
14:00FT Dinamo Briansk0:0Zvezda Ryazan
14:00FT Arsenal Tula II1:2Vityaz Podolsk
15:00FT FC Oryol1:3Chertanovo Moscow
16:00FT Avangard Kursk0:1Torpedo Moscow
16:00Cnc Metalurg Lypetsk-:-Lokomotiv Liski
Russia - PFL Zone South
14:00FT FC Krasnodar II1:2FC Rotor Volgograd
15:00FT Biolog Novokubansk0:2SKA Rostov
15:00FT Chayka3:0Dinamo Stavropol
16:00FT Druzhba1:5Chernomorets Novorossiysk
17:00FT Torpedo Armavir3:0Mashuk-KMV
18:00FT Sochi3:0Spartak Vladikavkaz
Russia - PFL Zone West
13:00FT Kolomna0:4Dinamo St Petersburg
14:00FT Znamya0:2Tekstilshchik
15:00FT Strogino0:3Torpedo Vladimir
16:00FT Spartak Kostroma1:1FC Dolgoprudny
16:05FT CRFSO Smolensk1:1Dinamo Moscow II
South Africa - Premier Soccer League
15:00FT Bloemfontein Celtic1:2Lamontville Golden Arrows
South Korea - K. League Classic
09:00FT Sangju Sangmu1:5Jeju United
09:00FT Suwon City0:0Jeonnam Dragons
South Korea - K. League Challenge
08:00FT Chungju Hummel0:1Busan I'Park
09:00FT Goyang FC0:4Ansan Police FC
Switzerland - Challenge League
15:00FT Aarau1:1FC Zuerich
15:00FT Schaffhausen0:1Wohlen
Thailand - Premier League
13:00FT Suphanburi FC4:1Siam Navy FC
13:00FT Pattaya United4:1Nakhon Ratchasima FC
14:00FT Chonburi4:2Sisaket FC
Tunisia - Ligue I Group A
16:45FT Ben Guerdane0:0CS Sfaxien
Tunisia - Ligue I Group B
16:30FT Club Africain3:0Olympique de Beja
16:35FT AS Gabes1:1Etoile Metlaoui
Uruguay - Primera Division
20:3032' River Plate0:1Sud America
20:3030' Rampla Juniors0:0Fenix
20:3027' Danubio1:0Plaza Colonia
USA - NASL Fall Season
01:05FT Ottawa Fury3:1Minnesota United
01:10FT Fort Lauderdale Strikers1:4Tampa Bay Rowdies
01:15FT Jacksonville Armada FC1:1Rayo OKC
01:35FT Carolina RailHawks1:0FC Edmonton
01:35FT Indy Eleven3:0New York Cosmos
Venezuela - Primera Division - Clausura
21:30 Llaneros Guanare-:-Estudiantes de Caracas
22:00 Deportivo La Guaira-:-Deportivo Zulia
22:00 Zulia-:-Deportivo Anzoategui
22:00 Atletico Venezuela-:-Monagas SC
22:00 Urena SC-:-Portuguesa FC
22:00 Caracas-:-Deportivo Lara
22:00 Mineros De Guayana-:-Tachira